32 vjecarja me trurin e nje femije

Posted by admin | Posted in Kuriozitete | Posted on 06-11-2009

0

32 vjecarja me trurin e nje femijeKa mbi supe me shume se 30 vjet jete por ende mendon si nje femije i sapolindur.

Prinderit e nje 32 vjecareje kane vendosur ta rrefejne historine e vajzes se tyre ne internet pasi deshirojne qe gjithe bota te njihet me kete deformim shokues. 32 vjecarja Anne Lamic jeton me prinderit e saj ne Tallard te Frances dhe vuan nga nje semundje qe nuk i lejon zhvillimin e trurit.

E ema dhe i ati, Chantal e Didier shprehen se ajo sillet sikur te ishte 1 muajshe pasi nuk flet, nuk ecen nuk ushqehet vete dhe e kalon gjithe diten ne shtrat.

Anne tashme ka nje faqe te sajen ne internet (http:www.doudouworld.com) qe u krijua per te sensibilizuar francezet per problemin qe ajo ka.

“Duam qe vajza jone te kete nje bote te sajen dhe nje dinjitet te sajin”, shtojne prinderit, te cilet kerkojne raste te tjera te ketij lloji per te mos e ndier veten te vetem ne kete tragjedi qe ka pllakosur ne shtepine e tyre. /tch/

Komentoni këtë kuriozitet