Dhëndri dhe vjehrri që po tronditin Kanadanë: Njëri ka 24 gra ndërsa tjetri 4

Posted by Aida. M | Posted in Kuriozitete | Posted on 26-07-2017

0

Ata kanë tronditur mbarë Kanadanë. Vendim i shumëpritur i gjyqit për dy udhëheqësit fetarë të akuzuar për poligami pritet të merret ditën e sotme.

Winston Blackmore, 61 vjeç, akuzohet se ka plot 24 gra.
Sikur të mos mjaftonte kjo, ish-vjehrri i tij, 53 vjeçari James Oler thuhet se gjithashtu është martuar me katër gra.
Ata janë të dy ish-peshkopët e Kishës Fundamentaliste të Shenjtorëve Jezu Krishtit.

Vajza qante pa pushim, por kur e dërguan te mjeku, zbuluan diçka tmerruese

Posted by Aida. M | Posted in Kuriozitete | Posted on 26-07-2017

0

Ajo është 1 vit e gjysmë, e shëndetshme në pamje të parë, por nuk pushon së qari.
Katër, pesë, deri në gjashtë orë në ditë, mamaja përpiqet të qetësojë vajzën e saj.
Por asgjë nuk e ndihmon.

Vogëlushja refuzon ushqimin dhe pijen.
Në fund, mamaja detyrohet dhe e dërgon fëmijën në urgjencën e një spitali në Nju Xhersi, SHBA.
Mjekët duhet të sqarojnë shumë gjëra.

E pazakontë, shërohet 9-vjeçari me HIV

Posted by Aida. M | Posted in Kuriozitete | Posted on 26-07-2017

0

Të dhëna tronditëse vijnë nga një 9-vjeçar i infektuar me HIV që nga lindja e tij.

Ai ka kaluar tashmë shumicën e jetës së tij pa pasur nevojë për asnjë trajtim.

Duhet theksuar se ky është një fenomen mjaft i rrallë, sepse shumica e të infektuarve kanë nevojë për trajtim të përditshëm për të parandaluar shkatërrimin e sistemit të imunitetit.

Një mendje e ndritur: Albert Einsteini për shkencën, fenë, luftën, paqen dhe njerëzimin…

Posted by Aida. M | Posted in Kuriozitete | Posted on 26-07-2017

0

Për shkencën

“Imagjinata është më e rëndësishme sesa dija.”

“Nëse e ne do e dinim se çfarë po bënim, nuk do të quhej kërkim, apo jo?”

“E vetmja arsye për ekzistencën e kohës, është që çdo gjë të mos ndodhë menjëherë.”

Nusja rrihet keq me vjehrrën, me bokse e shuplaka

Posted by Aida. M | Posted in Kuriozitete | Posted on 25-07-2017

0

Nusja dhe Vjehrra asnjëherë nuk do të gjejnë paqe mes vete.

Edhe nga lashtësia Vjehrra dhe Nusja kanë qenë si dy rivale të ashpëra e shpesh herë me kacafytje të mëdha.

Përse qentë janë miqtë tanë më të mirë?

Posted by Aida. M | Posted in Kuriozitete | Posted on 25-07-2017

0

Qentë lëvizin bishtin, na lëpijnë duart dhe fytyrën, na hidhen në përqafim. A është e mundur të mos i duamë? Është e vështirë! Mirëpo, pyetja e vërtetë është përse qentë na janë bërë miq aq të mirë.

Shoqëria e qenve shihet lehtë dhe është pa dyshim e sinqertë. Përse qentë i duan aq shumë njerëzit?

50-vjeçari nga Singapori si një 20-vjeçar

Posted by Aida. M | Posted in Kuriozitete | Posted on 25-07-2017

0

Chuando Tan është fotograf nga Singapori dhe është 50-vjeçar, por se pamja e tij e jashtme të lë përshtypje se ai është rreth të 20-ave.

Ai thotë se njerëzit asnjëherë nuk i besojnë kur ai prezantohet me moshën reale, madje se gjithmonë i kërkojnë një dokument identifikimi, transmeton Koha.net.