Klienti i acaruar me shërbimin e bankës ruse, u sjell atyre valltare

Posted by Aida. M | Posted in Kuriozitete | Posted on 15-07-2017

0

Një konsumator banke është nervozuar ashpër ndaj shërbimit që i është bërë në një bankë ruse.

Si rezultat i shërbimit të “dobët” në këtë bankë ai ka sjellur dy vajza valltare në shenjë proteste ndaj shërbimit që i është bërë klientëve të bankës në fjalë, shkruan Indeksonline.

Gjërat tipike që bën çdo shqiptar

Posted by Aida. M | Posted in Kuriozitete | Posted on 15-07-2017

0

Me siguri të gjithë e gjeni veten tek lista e veprimeve apo preferencave më tipike që në përgjithësi bën çdo shqiptar, i pasur apo i varfër.

Pak mund t’i thonë jo byrekëve me gjizë të shoqëruar me dhallë. Në çdo familje ka dhjetëra qese plastike që përdoren për ushqime, rroba, për të mbajtur sa e sa qese të tjera po ashtu.

Brenda jetës së fëmijëve të pasur të Dubait

Posted by Aida. M | Posted in Kuriozitete | Posted on 14-07-2017

0

Prej kafshëve shtëpiake ekzotike, veturave luksoze dhe shtëpive miliona dollarëshe, jeta e fëmijëve të pasur të Dubait duket si një luks i paimagjinueshëm për shumicën e njerëzve.

Në Dubai më shumë se 1000 persona kanë vlerë prej 30 milionë dollarë, dhe fëmijët e tyre duket se janë ata të cilët e shijojnë këtë luks më së shumti. “Dubais Rich Kids of Instagram”, është një profil në rrjetin social Instagram, ku shfaqet jeta e këtyre fëmijëve, të cilët nuk ngurrojnë të shfaqin jetën e tyre të rrethuar nga luksi i shfrenuar.

Dëmet që mund t’i shkaktojë kravata

Posted by Aida. M | Posted in Kuriozitete | Posted on 14-07-2017

0

Kravata është shumë e rëndësishme për punën në zyrë, në rastet e prezantimeve apo në takime që kanë vlerë.

Por, nëse mbahet shumë e ngushtë, kravata ul fluksin e gjakut që shkon në tru dhe rrit presionin e brendshëm në sy, duke shkaktuar kështu dhimbje kronike të kokës, shqetësime në veshë dhe pamje jo të qartë, transmeton Klan Kosova.

Hajduti më i pa fat në botë

Posted by Aida. M | Posted in Kuriozitete | Posted on 14-07-2017

0

Mori gjithçka që gjeti në një “Range Rover” të parkuar, i cili ishte lënë i hapur, por arratia e tij nuk shkoi më shumë se 5 sekonda.

Jake Nedd ishte duke lëvizur me biçikletë kur pikasi objektivin e tij për të vjedhur, një “Range Rover” të parkuar në një rrugë në Fulham të Angli.

Bota kontrollohet nga disa individë, këto janë 6 sekretet që na fshehin

Posted by Aida. M | Posted in Kuriozitete | Posted on 14-07-2017

0

Edhe personi me i thjeshte ne bote e di se bota kontrollohet nga disa individe. Disa prej tyre thone se jane familjet e pasura, disa thone se jane organizata sekrete me pjesetare qe funksionojne si krahet e djathte te presidenteve, madje disa thone se jane edhe aliene te fsheur, shkruan standard.al.

E verteta eshte, se pavaresisht kush jane, 99% e popullsise se Botes eshte e udhehequr nga 1%, dhe ka gjera per te cilat ky 1% eshte i kenaqur qe 99%-shi te mos i marre vesh asnjehere.Mirepo njerezit qe kane njefare njerezilleku ne zermat e tyre, kane arritur te nxjerrin disa informacione. Keta jane ata njerez qe i shohin gjerat ashtu sic jane, dhe kane arritur te dallojne disa teori konspiracioni, dhe me pak logjike, kane zbuluar te verteten ne to, e cila mbahet e fshehur per 99% te popullsise.

Jeta luksoze e krijuesit të ‘Snapchat’

Posted by Aida. M | Posted in Kuriozitete | Posted on 14-07-2017

0

Jeta është e mirë për Evan Spiegel. Spiegel ka një jetë fantastike që nga lansimi i një prej rrjeteve sociale më të përdorura në botë, ‘Snapchat’.

Aksionet e Snap-it janë rritur ndër vite, një vlerë neto që për Spiegel endet rreth 4 miliardë dollarë, duke e bërë atë një ndër 26 vjeçarët e paktë miliarderë në botë.