Fundi i Botes. Ja cili do te jete vendi i shpetimit

Posted by admin | Posted in Kuriozitete | Posted on 21-12-2010

15

Sipas disa teorive, fshati Bugarach, 1.231 metra mbi nivelin e detit, eshte vendi i shenjte i shpetimit.
Fshati i vogel, i cili ndodhet ne jug-perendim te Frances, po pregatitet per te perballuar fundin e Botes, i cili sipas Maja-ve, do te ndodhe ne Dhjetor te 2012.

Kjo eshte kaq e vertete saqe, eshte trajtuar edhe ne mbledhjet e keshillit komunal te fshatit.Sipas numurit nje te ketij fshati, Jean-Pierre Delort, ata i tremben nje pelegrinazhi masiv nga te gjitha anet e botes, ne perpjekje per te gjetur nje vend te sigurt.

Sipas tij, ka shume franceze, por edhe shume te huaj, qe tashme kane prenotuar shtepi me qera..
Sipas disa teorive, fshati Bugarach, do te jete nje nga te pakta vende te shenjta qe do t’i mbijetojne apokalipsit.

Ky vend malor, ka qene nje pike frymezimi edhe per shkrimtare te medhenj franceze si Zhyl Vern, dhe Viktor Hygo, por sipas disa gojdhenave ketu jane edhe disa baza nentokesore te alieneve.

Komentet (15)

une nuk mendoj se do te ndodhe nje gje e tille

un nuk mendoj se ne 2012 eshte fudni i botes vetem ZOTI e din ket se kur eshte fundi i botes

nuk e kane llogaritur mire vendin e shpetimit ne rastin e fundit te botes ,ai nuk eshte fshti bugarch i frances por eshte ////sheshi i madh ne fshtin dorez tepelene albania.

uuuuuu kot se vetem zoti e di kur do te ndosh fundi i botes dhe sa i perket shpetimit nga kiameti qe sipas shkences do te ndodh ne 2012 nuk esht e mundur sepse nuk shpeton askush nga zoti pa dashur vet ai

sa per fundin e botes nuk di qfar tuju them nja e di se vetm zoti e din kur esht veq pak shpejt don miardh si pershebull qe po thojn 2012 nuk di qa tu them

sa per fundin nuk di qa me ju than nuk di a do te shpeton najkush ishalla nuk i vjen

une nuk besoj se ka me ndodh ne 2012 sepse zoti asht 1 edhe aj e din se kur ka me ndodh ndoshta ndodh ateher kur ne e harrojm zotin

o zot ca po ndodh keshtu dhe po vdiqem te vdesim

2012 ishalla vdesim dhe shpetojme na tradhetit e njerzeve

vetem zoti e din kur ndodh e jo ju mos i futni kot se sbon mi ja fut

dua me shume detaje mbi kete ndodhi

fundi i botes nuk do te jete klikoni ketu dhe lexojeni http://www.forumistet.net/nasa-ja-pse-21-dhjetori-nuk-eshte-fundi-e-botes/

ju sdini sen ju sen zdin a e mendoni deken najher jo kurr qa folni palidhje a ju e kini kriju botena marre qat vjen nga zoti mir se vjen ju ini mazi se gjaja veq me bo rren a

far budall ka ne ks qa folin mendoni pak se ju zdini sen kjametin se din kush po kut bohet net bohet aaa pi mendojn tzezat qa pi bojn a tani kjameti valla kta e din perenija gzune i kofshum fal mendone deket e mos boni keq se nashti as kjametin sun e pritni oj loppppppppppp

kerkush nuk e din fundin e botes as Nasa as Maja e as ai fshati qe kan dal fjalt qe shpetojin nga 21 dhjetori por veq njo asht e sigurt zoti na ka kriju ai na merr e vendos per jeten ton

Komentoni këtë kuriozitet