Fundi i botes ne 4006

Posted by admin | Posted in Kuriozitete | Posted on 17-03-2010

5

Sipas kerkueses qe studion arkivat e Vatikanit, veprat e Da Vinci-t fshehin shume kode te tjera se sa ato te nxjerra nga Dan Brown.

Njeri nga sekretet me te rendesishme qe mund te deshifrohet nga Darka e Fundit i referohet fundit te botes.Sabrina Sforza Galitzia afirmon se sipas piktures se Leonardo Da vinci, botes do t’i vije fundi nga nje permbytje e cila do te perfshije gjithe planetin.

Keshtu, fundi i botes do te filloje me 21 Mars 4006 dhe do te mbyllet ne Nentor te po atij viti, kur Toka do te jete krejtesisht e mbuluar me uje. Per me teper, artisti e prezanton kete tragjedi si nje fillim te ri per njerezimin.

Komentet (5)

si pas shkences si pas dijes si pas mesimit un jam 20 vjeqare
por me intereson per gjdo gje keshtu si pas meje allahu i madh qe asht sundusi i gjithsis sheh gjdo gje qe ndodh ne planetin tok dhe ne qjell ai asht nje ska tjeter perveq tina keshtu qe un jam pendimin tim se njeriu i ben te gjitha veprat si te mira si te kqija allahu nuk ben as nje perjashtim te keq per asnje qenje nerzore apo kafsh apo insekt keshtu qe si te sillen njerizit ashtu edhe toka sna pranon as natyra keshtu qe me shpresen qe kam tek allahu im besoj qe ka meshir per robet e ti dhe na jep edhe nje shanc per te ndryshuar qe mos te jet fundi epokes disa vjeqare sepse ne dim dhe duhet te ndryshojm keshtu qe gjdo gje qe ndodh ne planetin tok asht faji njerzor . per gjdo gje duhet drejtesi te ket pa ber dallime drejtesija paqja dhe harmonija mbizotron tek gjdo gje me emrin e allahut meshir plot jufalenderoj per ket web qe ma dhat mundesin te shkruaj

kete fshehtesi e din vetem zoti fundi i botes vjen kur njerzit behen te keqinj kur nuk mbetet as nje njeri i mir

Njerz mos beseoni per kjamet…as shkenctart as kerkush nuk e din kit sen perveq All-llahut kuptone.

Fundin e botes e din vetem Allahu xh.sh. Prandaj mos nxjerni fjale dhe perfundime te kote nqs nuk keni njohuri per fene islame. Faleminderit.

u knaqet tu rrejt walla

Komentoni këtë kuriozitet