Fundi i Botes, sa na kushton mbrojtja pre tij?

Posted by deoni | Posted in Kuriozitete | Posted on 23-06-2011

2

Pak kohe me pare shoqeria amerikane me qender ne Kaliforni “Vivos”, kishte bere fjale per nje tip bunkeri i cili do te kushtonte 35 mije dollare. Tani, po kjo shoqeri eshte duke ndertuar dhe do te ofroje per shitje bunkere me cmim me ekonomik prej 9.950 dollaresh.

Keto do te jene se shpejti ne shitje per te gjithe ata qe e kane marre me frike idene e apokalipsit dhe parashikimet e zymta, sipas se cilave ai do te ndodhe ne vitin 2012.

Por ka edhe shoqeri te tjera te cilat jane hedhur dhe po punojne ne kete sektor, shitjet e te cilave pas cunamit te Fukushimas jane shtuar nga 20% deri ne 100%.

Por krahas ketyre bunkereve ekonomike, shoqerite jane duke prodhuar edhe te tille shume luksoze me cmime qe fillojne qe nga 200 mije deri ne 20 milion dollare.

Po nga shqeria Vivos eshte ndertuar nje bunker i tille luksoz, brenda te cilit do te mund te gjeni qe nga kantinat e veres, tavolinat e bilardos, si edhe salla me kompjutera, sigurisht te vlefshme vetem ne rast se Interneti do t’i mbijetoje apokalipsit.

Komentet (2)

nuk eshte fundi botes nje perrall qe nxjerrin shkencetaret por nje lloj katastrofe e vertet qe nnuk e di njeri se kure do ndodh.sipas ketyre funi botes do vjeri kure te duan shkencetaret jo jo por do vjeri nga ai qe e ka kriuar dhe vetem ai e di kure do permbyset toka dhe si do permbyset.prandaj mos kini frike nga keto qe thone njerezit te ashtu quajtur shkencetat apo mashtrues. si e dine fundin e botes kur ato nuk kane zbuluar krimin e saj. sa data kane kaluar duke mashtruar skencetaret. per fundin e rrem te botes ky mashtrim po sjll shume vrasje dhe panik.

Bota do permbysettttttttttttttttttttttttt . ha ha ha ha ha sa mir.

Komentoni këtë kuriozitet