Gjalle edhe pse goditet me 13 plumba

Posted by admin | Posted in Kuriozitete | Posted on 22-09-2009

9

Gjalle edhe pse goditet me 13 plumba E kane qelluar 13 here ne koke me arme, por Smokey, nje mace heroike australiane, paska patur me shume se 7 jete.

E pergjakur dhe me demtime te forta ne koke, macja iu kthye te zoterve ne Maryborough, ne shtetin e Victoria-s, tre dite pasi ishte shpallur e zhdukur.

Aktin e goditjes me arme ndaj kafshes se gjore, autoritetet e konsideruan si nje mizori te tmerrshme.
Sipas Hugh Wirht, mbrojtesit me te madh te kafsheve ne Australi, keto jane gjeste qe perseriten cdo dite, ndaj autoret duhet te ndeshkohen me burg.

Komentet (9)

auuuuuuu e pa besushmee

shka me e pabesushme mare kali

Ne kemi raste kur edhe njeriun e kan qelluar me dhjetra plumba ne trup dhe ka shpetuar, prandaj nuk ka asgje per tu cuditur ketu.

As mua sma ha mendja fare se kjo ka ndodhur me te vertete.

Kjo mace qenka Terminator

shum e bukur po pak e pabesueshme

e gjora mace

di un nje rast me 6 plumba ne koke dhe ka jetu dhe 40 vjet te tjera kjo ka ndodhe ne nje fshat te shkodres

shum e pa besushme cnncncnnc qetmi sene palidhje pom dhimni valla se shum mas kohe kanii

Komentoni këtë kuriozitet