Ka vdekur gruaja më e moshuar e SHBA-ve

Posted by admin | Posted in Kuriozitete | Posted on 18-11-2009

0

Ka vdekur gruaja më e moshuar e SHBA-veKa vdekur në moshën 114-vjeçare gruaja më e moshuar e SHBA-së.

Olivia Patrisia Tomas u nda nga jeta në Seint Frensis Hom të Uilliamsuillit, pranë Bufalo-s. Sipas Foks Njuz, Olivia lindi në 29 qershor 1895 dhe ishte njeriu i tretë, më i moshuar në botë.

Një grua japoneze që ende jeton, mban titullin e njeriut më të moçëm në glob. Kama Çinen, ka lindur një muaj e 19 ditë, përpara Olivia Tomas.

Komentoni këtë kuriozitet