Kenia, mbyllet shkolla me fantazma

Posted by admin | Posted in Kuriozitete | Posted on 10-10-2009

0

 Kenia, mbyllet shkolla me fantazmaNje ngjarje e vecante ka ndodhur ne Kenia, ku nje shkolle fillore eshte mbyllur nga autoritetet pasi nxenesit e saj ndiqeshin nga shpirtra dhe fantazma.

Situata me pas ka degjeneruar kur ne shkolle kane mberritur prinderit e nxenesve, te cilet per t’i qetesuar ka nderhyre edhe policia.

Shume nxenes dhe anetare te personelit mesimor fajesojne nje mesuese te re, e cila praktikon rite dhe eshte anetare e sekteve te ndryshme.

Shumica ne shkolle kerkojne largimin e saj./Top-Channel

Komentoni këtë kuriozitet