Mjekja le femijen te vdese

Posted by admin | Posted in Kuriozitete | Posted on 14-11-2009

1

Mjekja le femijen te vdeseNje i sapolindur ka nderruar jete ne nje spital te Kines Lindore, jo sepse mjeket nuk arriten ta mbanin ne jete por sepse mjekja e turnit ishte shume e zene duke luajtur nje video-loje.

Pas kerkesave te vazhdueshme te prinderve te femijes 5 muajshe, mjekja e turnit te nates nuk e ka vene “ujin ne zjarr” per ta kontrolluar femijen, pasi po luante nje loje.

Prinderit e femijes se vdekur e kane denoncuar mjeken Mao Xiaojun qe nuk i ka marre seriozisht lutjet e tyre. Foshnja nderroi jete ne mengjesin e 4 nentorit pas nje infeksioni te brendshem.

Sipas komunikates zyrtare, mjekja u perpoq te pergenjeshtronte akuzat e prinderve por pas hetimeve te hollesishme e verteta doli ne shesh. Drejtori i spitalit dhe disa punonjes te tjere jane pezulluar perkohesisht. /tch/

Komentet (1)

eshte ngjarje shume e trishtuar

Komentoni këtë kuriozitet