Një vrimë e madhe në Gjermani gëlltiti makinen

Posted by admin | Posted in Kuriozitete | Posted on 03-11-2010

21

Një vrimë e madhe u shfaq natën në një qytet të vogël në Gjermaninë qendrore dhe ka gëlltitur një rrugë, garazh dhe automobil.

Askush nuk është lënduar por njerëzit që jetojnë në afërsi të kraterit janë evakuuar, kurse personat zyrtarë bëjnë të ditur se vrima që po zgjerohet edhe më shumë se 40 metra mund të gëlltisë edhe një ndërtesë informuan nga “Kristian sajens monitorim”.

Ekspertët tani do të përcaktojnë arsyen e shfaqje së kësaj karakteristike.

httpv://www.youtube.com/watch?v=U6IMyWaFnrg&feature=player_embedded

Komentet (21)

fenomen i rralle,eshte nje shenje e mire kjo qe njerezit te binden per FUQINE E ZOTIT,pavaresisht se sot jane bere te gjithe sh te papergjegjshem,fatkeqesi e madhe..

Nuk mendoj se kjo eshte e vertete.

wow, kjo qenka e frikshme. kini degjuar per vrimat e zeza qe mund te krijohen gjate eksperimentit me pershpejtimin e mikroparticelave, qe po zhvillohet ne CERN? Sipas disa shkencetareve, nje ndodhi e tille do te ishte nje skenar i mundshem. Vrima e zeze qe do te krijohej do ta thithte token pikerisht ne kete menyre. Duke patur parasysh se experimenti po zhvillohet dhe ne nje pjese te nentokes gjermane…duke patur parasysh se pikerisht keto kohe ne kete kohe CERN ka arritur te kapi dhe antimaterien…

Po te ishte e vertete kjo do te bente nje buje te madhe gjithandej, por eshte hera e pare qe lexoj per kete ngjarje, prandaj nuk me duket reale.

mua nuk me duket reale .eshte nje modifikim.kane bere namin kot.po te shkosh tek ky fshat nuk do kete asgje.nqs eshte e vertete atehere pse nuk lejojne hapjen e videos?

eshte hera e pare qe kam degjuar nje kuriozitet te tille dhe me duket i pabesueshem jam vertet kurioze te di se si eshte krijuar

Ngjarje si kjo kane ndodhur edhe ne vende te tjera. Ne nentoke nga rrjedhjet e ujrave ndodhin gerryerje qe formojn galeri, kur keto zmadhohen shum siperfaqja e tokes fundoset.

uaua cfare lajmi cfare mund te kete ndodhur valle apo ndoshta nuk eshte i vertete

nuk eshte e vertete po te ishte e vertete do te behej jehone e madhe

a eshte e frikshme kjo video se po kam frike ta shoh

kjo esht vertet nje gje e frikshme
dh duhet par

Ky fenomen eshte shume i shpeshte, shpeshehere me pasoja tragjike. Vjet ndodhi ne Itali, kur u hap nje grope mu ne mes asfaltit dhe mori jeten e nje autisti. Ose si kjo ne Guatemalë para ca vitesh kur perpiu shume shtepi bashke me banuesit e tyre:http://www.lineameteo.it/files/thumbs/17/7_1.jpg

wow sh sh gje e cuditshme na ruj o zot

e pa mundur nuk eshte e vertet

ahahaha e pa besushme

Nuk me besohet dhe eshte hera e pare qe po degjoj per nje fenomen te tille

une se besoj fare sepse nese do ishte e vertete kjo video do te bente xhiron e botes dhe nuk do te ishte private
.

(genjeshtra i ka kembet e shkurtra)

per mendimin tim skanca te bejne dhe vene ca video kot qe as nuk hapen

Dicka e pabesueshme megjithate kemi degjuar me mijera raste pothuajse te ngjashem

Ha hahahahahahahaha do te doja ta shihja po me siguri e kane bere me ndonje aparat a ku ta di un ose nashta asht e vertet po mbahet sekret ne zonen 51 uuu kjo te kuka ne amerik eh well ku di une

sic thane te tieret as une se besoj videos.neqofte se po nga erdhi.marrina koti sic thojme ne marrina me thes

Komentoni këtë kuriozitet