Çanta me pluhur të Hënës shitet për 1.8 milion dollarë

Posted by Aida. M | Posted in Kuriozitete | Posted on 24-07-2017

0

Një çantë që ka përdorur astronauti amerikan, Neil Armstrong, për të mbledhur mostrat e para nga Hëna, është shitur në një ankand në Nju Jork për 1.8 milion dollarë, shkruan REL.

Çanta nga misioni Apollo 11, i vitit 1969, është blerë nga një ofertues anonim në shtëpinë e ankandeve Sotheby.

Gjen një valixhe në bodrumin e shtëpisë, gati e lëshoi zemra kur e hapi

Posted by Aida. M | Posted in Kuriozitete | Posted on 24-07-2017

0

Një 35 -vjeçar ka qenë duke bërë punime në shtëpinë e tij ku ka zbuluar një valixhe të vjetër në bodrumin e shtëpisë.

Shtëpinë prindërit e kishin blerë para 40 vitesh dhe nuk e kishte menduar se do të gjente diçka të tillë. Lajmi është bërë i ditur nga portali Imgur.

4 vjeçarja që flet 7 gjuhë

Posted by Aida. M | Posted in Kuriozitete | Posted on 24-07-2017

0

Bella Devyatkina një vajzë nga Rusia, ka një aftësi që po ua merr zemrën të gjithëve.

Ajo ka aftësi të jashtëzakonshme dhe mund të konsiderohet gjeni. Ajo është vetë 4 vjec, por flet 7 gjuhë rrjedhshëm.
Devyatkina ka marr pjesë në një talent shou në Rusi, ku ka shpalosur aftësitë prej gjeniu.

Ja pasojat kur e përdorni telefonin në rrugë dhe veturë

Posted by Aida. M | Posted in Kuriozitete | Posted on 20-07-2017

0

Përveç faktit që në shumë vende, përdorimi i telefonit në timon është i rrezikshëm dhe i dënueshëm, një tjetër fenomen vjen në vëmendje.

Telefoni të shpërqendron jo vetëm kur je në timon, por edhe kur ecën.

Imami shqiptar që ua kalon edhe liderëve politikë me ‘like’ në Facebook!

Posted by Aida. M | Posted in Kuriozitete | Posted on 20-07-2017

0

Imami i “Xhamisë së Tabakëve” në Tiranë, Elvis Naçi, ka aq shumë pëlqime në rrjetin social Facebook, sa lirisht mund të thuhet se ua kalon edhe liderëve politikë.

Naçi i cili tanimë ka rreth 380 mijë “ndjekës” në Facebook, por postimet e tij, ka shpeshherë raste kur merr më shumë se 20 mijë “like”.

Të lindurit më 1991, problem që ta gjejnë fatin e jetës

Posted by Aida. M | Posted in Kuriozitete | Posted on 20-07-2017

0

Njerëzit e lindur më 1991 dhe 1979 po e kanë problem që ta gjejnë dashurinë në Kinë shkaku i stigmës lidhur me shenjën e deles në horoskopin kinez, sipas pohimit të një reviste.

Revista Phoenix Weekly, që është në pronë të shtetit, shkaktoi një reagim të madh online pasi që intervistoi një numër prindërish në Pekin duke i pyetur se si është që t’ua gjejnë dashurinë fëmijëve të tyre.

Vidhen 7 milionë dollarë vetëm për tre minuta

Posted by Aida. M | Posted in Kuriozitete | Posted on 20-07-2017

0

Menjëherë pas mbarimit, CoinDash-i, Korporata Fillestare e monedhës (ICO) e 17 korrikut, ishte në telashe serioze.

Kompania, e cila lejon tregtimin e kriptokracisë popullore Ether (“njësia e parave” e platformës Ethereum), kishte vendosur për një raund të madh grumbullimi fondesh, me investitorët që kishin mundësinë të investonin në CoinDash me Etherin.