Alienët mbi Rusi?!

Posted by Aida. M | Posted in Kuriozitete | Posted on 13-07-2017

0

Një video e çuditshme është filmuar mbi rajonin Yakutia në Rusi, pamjet e së cilës hedhin dyshime për një UFO.

Një person i quajtur Semyon, i cili ka publikuar edhe pamjet e çuditshme pretendon se: “Një objekt i paidentifikuar është parë të fluturojë mbi shtëpitë tona. Ajo kishte shumë drita dhe gjurmë avulli”.

Shkon për plazh në Dhërmi, ngel pa fjalë kur sheh cfare lexon kjo vajze

Posted by Aida. M | Posted in Kuriozitete | Posted on 13-07-2017

0

Një djalë kishte shkuar për të pushuar në plazhin e Dhërmiut kur befas ngeli pa fjalë nga skena që i doli para syve.

Pranë tij në çadrën përballë një vajzë bukuroshe ishte duke lexuar një libër. Djali mendoi me vete pozitivisht në kuptimin që sa mirë që ka ende vajza të bukura që lexojnë në plazh, por ky mendim i iku menjëherë sapo lexoi titullin e librit.

Nuk liroi apartamentin në kohë, pronari hedh nga shkallët turisten

Posted by Aida. M | Posted in Kuriozitete | Posted on 13-07-2017

0

Kjo video tregon momentin shokues kur një turiste shtyhet brutalisht nga shkallët nga i zoti i shtëpisë, që kishte marrë me qira.

Ngjarja në fjalë ndodhi të shtunën në mbrëmje në kryeqytetin holandez të Amsterdamit. Një zënkë mes 4 turistëve të cilët kishin marrë me qira një apartament dhe të zotit të shtëpisë u përshkallëzua duke bërë që qiradhënësi të humbte qetësinë, pasi turistët nuk e liruan ambientin kur duhej.

Bisedon me vetveten? Nuk je ‘i çmendur’ – qe se çfarë do të thotë kjo

Posted by Aida. M | Posted in Kuriozitete | Posted on 13-07-2017

0

Të gjithë jemi gjendur në situata që të flasim me vetveten. Vetëm që disa këtë e bëjnë mjaft shpesh dhe më shumë.

Kjo ndodh jo vetëm në privatësi të shtëpisë suaj, por edhe derisa jeni duke blerë produkte në dyqane apo duke ecur rrugës.

I vetmi në botë, trëndafili i zi turk!

Posted by Aida. M | Posted in Kuriozitete | Posted on 13-07-2017

0

Në një fshat të vogël të Turqisë, kushtet unike të tokës, dhe nivelet e ujërave nëntokësore, kanë krijuar një lloj trëndafili të vacantë.

Zakonisht trëndafilat ju mund t’i gjeni në ngjyrë të kuqe, por për shkak të kushteve klimatike, ato rriten me ngjyrë më të theksuar por edhe më shumë të errët se sa e kuqe, transmeton Klan Kosova.

Në Afrikë homoseksualizmi, seksi oral dhe anal dënohen më ekzekutim ose 80 rrahje me gurë

Posted by Aida. M | Posted in Kuriozitete | Posted on 12-07-2017

0

Në pjesën më të madhe të Afrikës, homoseksualët përballen me diskriminim, persekutim, gjithashtu edhe me ekzekutim.

Në vendet e Afrikës Lindore ka pasur shtim të çifteve homoseksuale, si rrjedhojë, ministri i punëve të brendshme ka kërcënuar të mbyllë OJQ-të që promovojnë të drejtat e homoseksualëve, ndërkohë që edhe presidenti ka deklaruar se “edhe lopët nuk miratojnë marrëdhëniet e gjinisë së njëjtë”.

Kina ndërton ‘Pandën’ diellore

Posted by Aida. M | Posted in Kuriozitete | Posted on 12-07-2017

0

Energjia e rinovueshme është e mirë për mjedisin por dhe njëkohësisht rrit edukimin ndër të rinj kur ajo prezantohet në forma absolutisht mahnitëse

Një fushë e panelit diellor me sipërfaqe 100 hektarë është ndërtuar në Datong të Kinës, së cilës i është dhënë forma e një pande, shkruan Nydaily, transmeton Klan Kosova.