Papagalli më i famshëm në botë

Posted by deoni | Posted in Kuriozitete | Posted on 22-02-2011

2

Frostie me siguri është papagalli më i famshëm në botë. Prej se pronari i tij vendosi videon në YouTube ku shihet papagalli duke vallëzuar nën ritmet e muzikës, janë publikuar edhe shumë përpunime të kësaj videoje. Vallëzimi mbeti i njëjtë, ndërsa kolona zanore ndryshonte vazhdimisht.

Videon origjinale deri më tash e kanë parë më shumë se katër milionë njerëz, ndërsa vetëm versioni i fundit i vallëzimit në aranzhimin “dubstep” i siguroi atij edhe një milionë klikime tjera.

Në rast se nuk e keni parë deri më tash këtë papagall të talentuar, ua sjellim videon origjinale.

httpv://www.youtube.com/watch?v=0bt9xBuGWgw&feature=player_embedded

Komentet (2)

Shumë shumë i bukur intelegjent dhe i lezetëshëm…?!

dhe un kam nj preferoj ta mesoj megjithat ky mua me pelqen

Komentoni këtë kuriozitet