Fantazma që vjedh të brëndshmet

Posted by G S | Posted in Kuriozitete | Posted on 19-08-2014

0

paulinePauline Hickson është një grua e cila është e trembur aq shumë nga një fantazmë saqë ka qënë e detyruar të ndryshojë 7 herë shtëpinë vetëm sepse mendon se një fantazëm e përndjek.

Ajo është shprehur se “Një fantazëm më përndjek dhe më vjedh mbathjet, kudo që të shkoj. Fillimisht mendoja se bëhej fjalë për ndonjë të afërm, kështu që i mbylla raportet me të gjithë”, shprehet Pauline, e cila thotë se për asnjë moment nuk ka qenë vetëm, pasi fantazma e ndjek kudo.”

Gruaja 58 vjeçare ankohet shumë dhe kërkon ndihmë nga specialistët.

Fantazma nderpret rrugen,vetura ben aksident

Posted by deoni | Posted in Kuriozitete | Posted on 15-10-2012

1

Nje video eshte publikuar ne internet kur nje fantazme kalon para nje veture,ne ate cast vetura humb drejtimin kalon ne anen e djatht dhe ben aksident njofton Shqiptar.info.

Sic shihet pak me vone ne veturen e aksidentuar,ka qen duke drejtuar nje djalosh i ri ku nuk dihet se a e ka humbur jeten.

Besoni në fantazma?

Posted by deoni | Posted in Kuriozitete | Posted on 23-03-2012

0

Një fantazmë është kapur nga kamera duke përplasur një pako sheqerkash në një supermarket pas orarit të mbylljes.

Xhirimi tregon hedhjen e pakos në një dyqan na Adelaide të Australisë, edhe pse askush nuk është aty.

“Fantazmat” në Pagarushë

Posted by deoni | Posted in Kuriozitete | Posted on 06-01-2012

0

Në ditët e para të marsit një autobus ishte ndalur në Malishevë. Ngadalë prej tij kishte zbritur Sylë Kryeziu. Kishte bërë më shumë se 800 kilometra rrugë deri aty.

Po kthehej nga Sllovenia. E, për t’u ngjitur në fshatin e lindjes, aty ku edhe e kishte familjen, i duhej t’i bënte edhe 10 minuta me makinë. Në një nga qoshet e provincës afrohet të blejë një gazetë. Kur ç’të shohë në të: Një shtëpi në Pagarushë “po sulmohej” nga fantazmat.

Kenia, mbyllet shkolla me fantazma

Posted by admin | Posted in Kuriozitete | Posted on 10-10-2009

0

 Kenia, mbyllet shkolla me fantazmaNje ngjarje e vecante ka ndodhur ne Kenia, ku nje shkolle fillore eshte mbyllur nga autoritetet pasi nxenesit e saj ndiqeshin nga shpirtra dhe fantazma.

Situata me pas ka degjeneruar kur ne shkolle kane mberritur prinderit e nxenesve, te cilet per t’i qetesuar ka nderhyre edhe policia.

Shume nxenes dhe anetare te personelit mesimor fajesojne nje mesuese te re, e cila praktikon rite dhe eshte anetare e sekteve te ndryshme.