10 markat me te fuqishme ne bote

Posted by deoni | Posted in Kuriozitete | Posted on 02-03-2011

0

Keto marka jane te fuqishme, pasi pervec vleres se madhe financiare, ato gezojne edhe nje popullaritet te madh tek konsumatoret.

Te dhenat jane sipas Millward Brown’s BrandZ index

1. GOOGLE

Vlera e markes llogaritet ne 66 miliard dollare.

2.General-Electric

Facebook zbret Google nga froni

Posted by admin | Posted in Kuriozitete | Posted on 17-03-2010

0

Per here te pare pas shume vitesh hegjemonie totale, Google humbet fronin e kryesimit te faqeve me te klikuara ne Shtetet e Bashkuara te Amerikes.

Sipas hetimit te “HitWise”, Facebook i ka rrembyer kryesimin javen e shkuar gjigandit nga Mountain View. Blogu me i madh ne bote ka arritur te terheqe vemendjen e 7.07 % te perdoruesve te internetit ne SHBA.

Qyteti ndryshon emrin në Google

Posted by admin | Posted in Kuriozitete | Posted on 07-03-2010

0

Në zemër të Kansasit, në Shtetet e Bashkuara gjendet një qytezë e cila ka vendosur të ndryshojë emër dhe të quhet Google, të paktën përkohësisht.

Kryebashkiaku i Topekas, Bill Bantën, zgjodhi këtë emër për muajin mars, me shpresën se motorri gjigand i kërkimit në internet, ta zgjedhë për programin pilot të përhapjes së rrjetit të ri, 100 herë më të shpejtë.