Fytyra mister i një “virus” te çuditshem

Posted by admin | Posted in Kuriozitete | Posted on 28-10-2009

0

Fytyra mister i një “virus” te çuditshemAi ka një fytyre, madje shume te qarte, e cila eshte e pranishme ne endrrat e mijera personave qe prej tre vjetesh.

Njerezit e shikojne ne enderr por nuk e njohin dhe kjo po kthehet ne nje sundrome shqetesuese per psikologet qe nuk gjejne asnje rruge per ta shpjeguar.

Lajmi eshte perhapur ne internet, ku personat qe e kane kaluar kete eksperience, kane hapur nje faqe te perbashket per te zbuluar nese fenomeni eshte real apo behet fjale per nje forme histerie ne shkalle planetare.

Prefëron më shumë burgun se grua

Posted by admin | Posted in Kuriozitete | Posted on 23-10-2009

0

Prefëron më shumë burgun se gruaPreferon me shume burgun se sa gruan. Kete bindje ka nje italian nga Palermo, i cili la shtepine ku ndodhej i ngujuar per shkak te arrestit shtepiak, duke u dorezuar vete ne policine e Palermos.

Ne gjyqin kunder tij, gjykatesi vendosi arrest shtepie dhe 30 vjecari Santo Gambino u kthye ne shtepi, por nuk ka zgjatur shume qendrimi i tij ne banese, pasi per shkak te zenkave te shumta me bashkeshorten, ai ka veshur pallton dhe ka dale qetesisht duke shkuar ne komisariat.

Por policet jane detyruar ta rikthejne serish ne shtepi.

Një grua jeton një jave me kufomen e të dashurit

Posted by admin | Posted in Kuriozitete | Posted on 16-10-2009

0

Një grua jeton një jave me kufomen e të dashuritNjë ngjarje shumë e cuditëshme ka ndodhur në  Teksas ku një grua ka jetuar për nje jave me kufomen e të dashurit të vet që kishte nderruar jetë në apartamentin e tyre.

Policia ka bere nje kontroll dhe ka gjetur 45 vjecaren me trupin qe ishte duke u dekompozuar dhe ka shoqeruar gruan per kontroll mendor.

Një grua lind në tren, bebja bie nga treni në binar

Posted by admin | Posted in Kuriozitete | Posted on 10-10-2009

1

 Një grua lind në tren, bebja bie në shinaNje i sapolindur i shpeton per mrekulli vdekjes ne Indi.Femija ra pa dashje ne binaret e trenit, pasi nena e kishte nxjerre ne jete.

Sipas asaj qe bejne te ditur mediat indiane, Rinku Debu Ray, 28 vjec, e kapur befasisht nga kontraktimet e shtatezanise ne nje tren ekspres te shtetit te Bengalas, ka lindur ne banjen e nje vagoni, teksa i sapolinduri ka rene aksidentalisht ne pjesen e binareve.

E shokuar nga ajo qe ndodhi, nena e re u hodh nga treni qe po ecte.

I kafshon gjuhën

Posted by admin | Posted in Kuriozitete | Posted on 05-10-2009

0

I kafshon gjuhënPolicia amerikanë kanë arrestuar një grua 39-vjeçare për kafshim të gjuhës së dashnorit të saj gjatë një grindjeje të vogël mes tyre.

Sipas dëshmisë nën betim,qe eshte dhen nga dashnori i gruas,i cili u ka thënë policëve se ajo e ka goditur atë në kokë me një shishe birre gjatë zënkës së tyre.

Ai ka ka shpjeguar përvojën e rëndë, duke thënë se kishte tentuar ta puth për t’u pajtuar dhe atëherë ajo ia kishte kafshuar gjuhën.