Doni të blini makinë? Gruaja ul çmimin

Posted by deoni | Posted in Kuriozitete | Posted on 01-08-2012

0

Nëse doni të blini një makinë me çmim të arsyeshëm, lini që gruaja juaj të merret me “pazarin”. Një studim ka dalë në përfundim se nëse femra merret me uljen e çmimit të makinës, pothuajse gjithmonë arrin qëllimin, por kjo vlen kur shitësi është mashkull.

Kërkuesit amerikanë dhe britanikë kanë kryer një sërë eksperimentesh duke treguar se sjellja miqësore e femrës bën që çmimi fillestar i një makine të ulet në mënyrë të kënaqshme, rreth 20%.

Gruaja ruan UFO-n në frigorifer

Posted by deoni | Posted in Kuriozitete | Posted on 16-11-2011

0

Nëse një ditë alienët do të zbarkojnë në planetin tonë me siguri që Rusia do të jetë vendi i përzgjedhur.

Pas lajmeve për UFO të vëzhguar në Siberi, tashmë vjen lajmi i një gruaje që ka ruajtur një kufomë jashtëtokësori në frigoriferin e saj për dy vite me radhë. Marta Yegorovnam nga qyteti Petrozavodsk ka bërë edhe disa foto për të vërtetuar ekzistencën e tij.

Gruaja që gatoi dhe hëngri burrin

Posted by deoni | Posted in Kuriozitete | Posted on 07-10-2011

2

Gruaja e cila ditën e Falenderimeve në 1991 vrau burrin e saj dhe më pas e copëtoi atë e futi në furrë që ta hante, i ka kërkuar gjykatësve të lirohet nga burgu, ku është e dënuar me burgim të përjetshëm.

Ish-infermierja e saj, Omaima Neslon do të paraqitet para trupi gjykatësve të burgut të grave në Chowchilla, në qendër të Kalifornisë.

Ka vdekur gruaja më e moshuar e SHBA-ve

Posted by admin | Posted in Kuriozitete | Posted on 18-11-2009

0

Ka vdekur gruaja më e moshuar e SHBA-veKa vdekur në moshën 114-vjeçare gruaja më e moshuar e SHBA-së.

Olivia Patrisia Tomas u nda nga jeta në Seint Frensis Hom të Uilliamsuillit, pranë Bufalo-s. Sipas Foks Njuz, Olivia lindi në 29 qershor 1895 dhe ishte njeriu i tretë, më i moshuar në botë.

Një grua japoneze që ende jeton, mban titullin e njeriut më të moçëm në glob. Kama Çinen, ka lindur një muaj e 19 ditë, përpara Olivia Tomas.

Gruaja gërhet, burri ikën prej saj

Posted by admin | Posted in Kuriozitete | Posted on 16-10-2009

0

Gruaja gërhet, burri ikën prej sajJenny Chapman 60-vjeçare nga Cambs gërhet se zë prej 111.6 decibelash që është më nivel më i lartë sesa zëri i aeroplanit.Gruja është diagnostifikuar si personi i cili gërhet më së zëshmi në Britani të Madhe.

Gërhitja e saj ia kalon edhe zërit të aeroplanit. Është më e zëshme se lavatriçja e traktori…Për fat të keq të burrit të saj Colin, Jenny është më e zëshme se lavatriçja e traktori.

Ajo është gjyshja e katër nipave ka qenë më e zëshme se katër gërhitës kronik në kampin dyditor.

Ish bashkëshortja ha peshqit e artë

Posted by admin | Posted in Kuriozitete | Posted on 02-10-2009

0

Ish bashkëshortja ha peshqit e artë Pas divorcit jo të vullnetit të përbashkët, gruaja inatosur nga Houstoni ka vendosur t’i hakmerret ish burrit lakmitar.Gruaja ka “rrëmbyer” akuariumin me peshqi të artë dhe me ta ka pergaditur një darkë majft të shijshme.

Policia në Pasadena raporton se bëhet fjalë për larje hesapesh dhe asnjë lloj padie nuk do të ngritët ndaj gruas.

Çifti kishte shtatë peshq të artë, të cilët i kishin blerë derisa jetonin së bashku në paqe e lumturi.