Krokodili në tualet

Posted by G S | Posted in Kuriozitete | Posted on 04-08-2014

0

Dad Finds Croc In Bathroom When Going For A ShowerNdodhi shumë e çuditshme ka ndodhur në Indi një mashkull 41 vjeçar. Një krokodil,  ka shkuar në vizitë në tualetin e tij. 41 vjeçari Kalpesh Patel, është shokuar kur në tualetin e shtëpisë së tij, qëndronte i fshehur një krokodil.

“Në fillim nuk po i besoja syve të mi, por as familjarët apo fqinjët nuk më besuan, derisa erdhën dhe e panë krokodilin në tualetin e shtëpisë”, ka thënë ai.

Australi, frikë në aeroport, një krokodil mes bagazheve

Posted by deoni | Posted in Kuriozitete | Posted on 25-09-2012

0

Stafi i linjave ajrore është mësuar me pasagjerë agresive, por nuk kurrë një të tillë, domethënë një krokodil.

Kjo ka ndodhur në aeroportin e Melburn, në Australi, ku një krokodil i vogël kishte arritur të dilte nga kafazi i tij dhe ishte futur midis bagazheve. Por për dërgesa të tilla kaq të rrezikshme duhet të merren masa disi më të sigurta.

Krokodili 6.17 metra i gjatë, me peshë mbi një tonë

Posted by deoni | Posted in Kuriozitete | Posted on 02-07-2012

0

Një krokodil gjigant, përgjegjës për sulme vrastare në jug të Filipineve, ka hyrë në librin e rekordeve të Guinnessit si krokodili më i madh i zënë deri tashti.

Krokodili i quajtur Lolong, që shtatorin e kaluar u kap në qytetin Bunuvan, është i gjatë 6.17 metra dhe i rëndë rreth një tonë. Krokodili rekordist deri tash ishte një krokodil i zënë në Australi, i cili ishte i gjatë pesë metra. 

Krokodili sulmon kositësen e barit

Posted by deoni | Posted in Kuriozitete | Posted on 29-12-2011

0

Një krokodil në një kopsht zoologjik në afërsi të Sidneyt në Australi sulmoi makinën për kositjen e barit.

Megjithëse sulmi i kushtoi dy dhëmbë, reptili 5 metra i gjatë nuk e lëshoi kositësen derisa e zhyti në ujë pranë vetes dhe nuk lejonte njeri t’i afrohej.

Krokodilët “pushtojnë” Tajlandën

Posted by deoni | Posted in Kuriozitete | Posted on 17-10-2011

0

Pas përmbytjeve që kanë përfshirë Tajlandën ditët e fundit, banorët e Ajutahës, në veri të Bangkokut, duhet të përballen tashmë edhe me krokodilët.

Qindra ekzemplarë kanë arritur të largohen nga vendet e mbarështimit duke përfituar nga rritja e nivelit të ujrave dhe tashmë janë të lirë në qytet. Autoritetet kanë ofruar 25 euro shpërblim për çdo krokodil të kapur nga banorët e zonës.

Krokodili portokalli

Posted by deoni | Posted in Kuriozitete | Posted on 26-09-2011

0

Jeshilja është ngjyra natyrale e lëkurës së krokodileve. Por një zvarranik i quajtur Snappy, që jeton në një park pranë Melburnit në Australi, ka dalë jashtë rregullave kur në mënyrë të papritur, nisi të kthehet në portokalli.

“Në fillim mendova se ishte i sëmurë, se dicka nuk shkonte me të dhe se do të ngordhte. Por nuk ndodhi asgjë e tillë…”, thotë pronarja e tij, Tracy Sandstrom.

Te kesh mik me te mire krokodilin

Posted by deoni | Posted in Kuriozitete | Posted on 23-09-2011

0

Peshkatari nga Kosta Rika Gilberto Shedden edhe pse tani krokodili është mbi 5 metra i gjatë dhe me 70 dhëmbë në gojë, ai përsëri vazhdon të luaj më atë sikur të ishte një hardhucë e vogël.

Ai e quan krokodilin Pocho. Për të parë atë dhe Pochon pranë shtëpisë së tij ku ai ka krijuar një rezervuar të vogël mblidhen çdo ditë shumë vizitorë.