U rrah e mbet pa fustan

Posted by admin | Posted in Kuriozitete | Posted on 27-04-2013

0

U rrah e mbet pa fustanSe pse janë rrahur këto dy italiane, këtë nuk e dimë.

Por, për “kënaqësinë” e të gjithëve, rrahja përfundoi ashtu që njëra femër ia shqeu tjetrës fustanin. I dashuri – i vajzës tashmë pa fustan – ia vuri xhaketën krahëve dhe e hipi në skuter…

Rusi, biznesmeni i shpëton atentatit mafioz

Posted by admin | Posted in Kuriozitete | Posted on 18-04-2013

0

RusiNjë bizensmen rus i ka shpëtuar për mrekulli një atentati ndaj tij. Mediat ndërkombëtare kanë publikuar një video ku Leonid Kolesnikov është qëlluar nga dritarja e makinës së tij nga një person të cilit plani për eliminimin e tij nuk ka funksionuar pasi gjatë qitjes me pistoletë, i është bllokuar arma.

Mësohet se 56-vjeçari ka shpëtuar vetëm me plagosje në krahë.

Dy adoleshentë gjejnë 62 mijë euro, ia kthejnë pronarit!

Posted by admin | Posted in Kuriozitete | Posted on 13-04-2013

0

Dy adoleshentë gjejnë 62 mijë euro, ia kthejnë pronaritDy adoleshentë norvegjezë kanë kthyer afro 62 mijë euro të cilat i kanë gjetur gjatë udhëtimit të tyre me tren. Policia norvegjeze shpjegon se dy të rinjtë gjetën “thesarin” të enjten në një çantë që ishte harruar në karrigen e trenit, gjatë udhëtimit të tyre për në Oslo.

Njëri prej adoleshentëve që ka gjetur çantën i ka thënë mediave lokale se gjëja e parë që kanë parë pasi kanë hapur çantë ka qenë thirrja e policisë.

Më vonë ata kanë parë edhe pasaportën e pronarit, i cili ishte një burrë 70- vjeçar, që pritet të merr paratë e tij nga forcat e rendit.

Policia thotë se nuk dyshojnë në ndonjë krim për shkak të sasisë së madhe të parave, dhe se nuk kanë informacione nëse i moshuari i ka shpërblyer apo jo fëmijët për veprimin e tyre.

Një 67-vjeçare përmbush amanetin e ish burrit, do të martohet me një 29-vjeçar

Posted by admin | Posted in Kuriozitete | Posted on 13-04-2013

0

Një 67-vjeçare përmbush amanetin e ish burrit, do të martohet me një 29-vjeçarNjë “gjyshe” planifikon të martohet me një 29-vjeçar për të përmbushur dëshirën e ish burrit të saj të vdekur.

Joan Lloyd, 67 vjeç, i kishte premtuar ish burrit të saj në vitin 2010 se do të gjente sërish dashurinë me një burrë të ri në moshë. 67- vjeçarja është njohur me të riun e saj nëpërmjet internetit në vitin 2011.

“Nga momenti i parë që e kam takuar Phil ndjeva fluturat dhe ne thjesht vendosëm. Ne jemi shumë të dashuruar dhe jeta jonë seksuale është fantastike. Në fakt unë nuk jam shumë e vjetër për të”- ka thënë 67- vjeçarja.

Ashtu si me Davidin, unë e kam kuptuar menjëherë se Phil është dikush me të cilin mund të kaloj jetën time.

Ish burri i saj i kishte kërkuar 67- vjeçares që të gjente një burrë të ri në moshë, në mënyrë që ajo të rikuperonte 15 vitet që ishte kujdesur për të. David ka vuajtur për një kohë të gjatë nga sëmundja e zemrës, mushkërive, diabeti dhe shumë të tjera.

Hong Kong, mund të jetohet në këto apartamente

Posted by admin | Posted in Kuriozitete | Posted on 13-04-2013

0

Hong Kong, mund të jetohet në këto apartamenteFotografi gjerman Michael Wolf ka preznatur disa foto të pallateve të Hong Kong-ut i cili renditet si një nga vendet me dendësinë më të madhe të banorëve për kilometër/ katror.

Në lagje si Sham Shui Po, Yau Tsim Mong, apo Kowloon City njerëzit mezi marrin frymë pasi apartamentet e tyre janë shumë të vogla. Popullsia e Hong Kongut është aktualisht mbi shtatë milionë.

Biçikleta më e gjatë në botë

Posted by admin | Posted in Kuriozitete | Posted on 10-04-2013

0

biqikleta me e gjate ne botePërdorimi i saj nuk është fort i sigurt dhe i mundur por mund të cilësohet si një shpikje për tu futur në librin në librin e rekordeve, Guinness. Fshatarët e Kediras në Indonezi kanë arritur të krijojnë bicikletën më të gjatë në botë e cila është 44 metra e gjatë dhe ka vetëm një vend

Rusi, gropat që “humb” ne to

Posted by admin | Posted in Kuriozitete | Posted on 10-04-2013

0

gropatKëto mund të duken si fotografi të marra nga ndonjë film mbi fundin e botës, por imazhe të tilla janë të zakonshme për banorët e qytetit Samara në Rusi.

Ata jetojnë me frikën se në çdo moment, toka mund të hapet e t’i përpijë. Javët e fundit, në mbarë zonën janë hapur gropa që kanë “thithur”, makina, autobusë e deri tani flitet për të paktën 1 të vdekur.