Macja terrorizon një fshat të tërë

Posted by G S | Posted in Kuriozitete | Posted on 08-06-2014

0

macja shinyJu ka ndodhur të keni frikë nga një mace?
Kjo mace ka emrin Shiny dhe është një mace nga Britania e madhe. Kohët e fundit Shiny ka marrur denoncime në polici sepse është bërë tepër agresive. E ashtuquajtur Djalli i Zi, ndjek nga pas fëmijët, zihet me qentë dhe hyn në shtëpitë e fshatit për të gërricur me thonj banorët. Kjo mace problematike është bërë arsye polemikash në gjithë fshatin ku jeton.

Policia nuk ka asnjë mundësi të kapë këtë mace të egër pasi ligji në Britaninë e madhe është vetëm por qenjtë e egjër, jo për macet dinake.

Macja dëmtoi objektin olimpik (Video)

Posted by admin | Posted in Kuriozitete | Posted on 25-02-2014

0

macja-d-euml-mtoi-objektin-olimpik-video_hdEdhe pse janë investuar mbi 30 milionë dollarë për ndërtimin e Arenës Olimpike në Sochi, ky investim nuk e ka bërë atë rezistente ndaj maceve.

Një xhirim i kamerave të sigurisë që daton nga tetori i vitit të kaluar, tregon momentin e rinimit të tavanit në “Adler Arena Skating Center”.

Në video fillimisht tregohet rrëzimi i tavanit, e më pas shihet edhe macja.

Objekti është ndërtuar për Lojërat Olimpike Dimërore, ‘Sochi 2014’

Shiko Video

Zbuloni Sam-in, macen me vetulla qe po cudit boten

Posted by admin | Posted in Kuriozitete | Posted on 02-02-2013

0

macjaFotot e saj janë publikuar ne Instagram qe ne mesin e dhjetorit qe kaloi dhe tashme ajo marre 9.500 abonime. Sam-i nuk veçohet për sjelljen e saj apo për pozat qe merr, por për vetullat e saj te zeza, ndërkohë qe trupin e ka tërësisht te bardhe. Ato janë te baraslarguara nga njëra-tjetra dhe forma e tyre tregon gjithmonë sikur macja është e çuditur.

Macja “zbuloi” varrezën e vjetër 2 000 të Romës antike

Posted by deoni | Posted in Kuriozitete | Posted on 23-10-2012

0

Një banor i kryeqytetit italian ka gjetur një varrezë antike romake, pasi i shkoi prapa maces së tij jo larg shtëpisë, transmeton gazeta britanike Guardian.

Ky qytetar bashkë me shokun e tij, për arsye të panjohura kishin vështruar të martën e kaluar një mace që shëtiste afër ndërtesës ku jetoninë.

Ngordh macja më e trashë në botë

Posted by deoni | Posted in Kuriozitete | Posted on 09-05-2012

0

Macja më e trashë në botë, Meow, ka ngordhur si pasojë e pamjaftueshmërisë së zemrës.

Në momentin e ngordhjes macja ka peshuar 18 kilogramë, katër herë më shumë se sa duhej të ishte pesha e saj ideale.

Macja më e bukur në botë

Posted by deoni | Posted in Kuriozitete | Posted on 22-11-2011

0

Çdokush mund të ketë një mace në shtëpi dhe beson se ka macen më të bukur në botë.

Por për rezultatet zyrtare titulli i takon atij, me sytë smerald, me shikim krenat dhe kurioz, Negus është 4 vjeç dhe jeton në Bastad të Suedisë.

Macja me e gjate ne bote

Posted by deoni | Posted in Kuriozitete | Posted on 23-09-2011

0

Sipas librit te rekordeve te Ginisit momentalisht macja me e gjate ne bote eshte Stewie. Macja Stewie ka gjatësi prej 123 centimetra.

Pronarja e maces pese vjeçare i ka thirre përfaqësuesit e Ginisit, qe ta vlerësojnë gjatësinë e maces se saj ne insistim te  miqve dhe te afërmeve.