Ja si e hap polici derën!

Posted by deoni | Posted in Kuriozitete | Posted on 17-04-2011

0

Thonë se një fjalë e mirë hapë çdo derë. Polici nga ky xhirim të cilin ua sjellim duket se nuk ka dëgjuar këtë thënie, e me sa duket ai nuk ka dëgjuar kurrë as për rezën e derës.

Atëherë pyesni se si e hapi ai derën? Me përdorimin e fuqisë së tepruar – si do ta bënte ndryshe. Por duket se fuqia nuk ishte zgjidhja më e mirë.

I kafshon gjuhën

Posted by admin | Posted in Kuriozitete | Posted on 05-10-2009

0

I kafshon gjuhënPolicia amerikanë kanë arrestuar një grua 39-vjeçare për kafshim të gjuhës së dashnorit të saj gjatë një grindjeje të vogël mes tyre.

Sipas dëshmisë nën betim,qe eshte dhen nga dashnori i gruas,i cili u ka thënë policëve se ajo e ka goditur atë në kokë me një shishe birre gjatë zënkës së tyre.

Ai ka ka shpjeguar përvojën e rëndë, duke thënë se kishte tentuar ta puth për t’u pajtuar dhe atëherë ajo ia kishte kafshuar gjuhën.

Ne Firenze marrin peng macen dhe kerkojne 20 mije euro

Posted by admin | Posted in Kuriozitete | Posted on 25-09-2009

0

Ne Firenze marrin peng macen dhe kerkojne 20 mije euroNe Firenze marrin peng nje macen dhe kerkojne ne kembim 20 mije euro,lajmine e bejn te ditur policia italiane.

Policia  ka vene ne pranga shtate shtetas rumune ne Firenze ,per arsyje se kane kerkuar para nga te padronia e kafshes shtepiake.

Padronia kafshes shtepiake  eshte shtirur sikur ka pranuar oferten dhe me pas ka telefonuar karabinieret qe kane ndjekur te gjithe skenen e shkembimit te parave me macen.

Mbështjellë marihuanën me faqe të Biblës

Posted by admin | Posted in Kuriozitete | Posted on 23-09-2009

0

Mbështjellë marihuanën me faqe të Biblës Një grua nga Ohio në Shtetet e Bashkuara të Amerikës e ka lajmëruar të birin e saj në polici sepse e ka kapur duke tymosur marihuanë. Mirëpo, kjo gjë asaj nuk do t’i paraqiste problem të madh po që se nuk do ta mbështillte atë me një faqe të shkoqur nga Bibla.

Zëdhënësi i policisë së qarkut Erie ka thënë se e ëma e 16-vjeçarit ka lajmëruar policinë gjysmë ore para mesnatës dhe ka lutur zyrtarët të takohen afër një autolarje të qytetit.

Atëherë u ka thënë se e ka parë të birin e saj se si tymos në dhomë, dhe veç kësaj ka parë një qese marihuane në sirtarin e tij

Alo alo policia! Me ka marre uria shume!

Posted by admin | Posted in Kuriozitete | Posted on 14-09-2009

3

Alo alo policia! Me ka marre uria shume!Një amerikan i dehur telefonuar policine per ti thene se i haej buke. 36-vjeçari Benjamin Dewer nga Delray Beach është paditur për thirrje të panevojshme të policisë.


Pasi ka lajmeruar policine duke i sinjalizuar per nje aksident, eshte shtrire ne trotuar. Kur policet kane mberritur i ka kerkuar dicka per te ngrene.

Policet jane larguar, por ky ka lajmuar serish ne telefon.

Fotografia më e shëmtuar e bërë nga policia ndonjëherë

Posted by admin | Posted in Kuriozitete | Posted on 12-09-2009

0

Fotografia më e shëmtuar e bërë nga policia ndonjëherë Njihuni me Alan Dale Lee, njeriun me fotografinë ndoshta më të shëmtuar të policisë në historinë amerikane të fotografimit të personave të arrestuar.


Dyzetvjeçari është arrestuar në Dade City të Floridas, derisa është akuzuar për krim të rëndë, supozohet se ka shpuar një person me thikë në barkë.

Për shkak të dhëmbëve të tij karakteristik, policët e kanë “shpërblyer” zotëriun Lee me pseudonimin Drakula.