Një duo i çuditshëm

Posted by G S | Posted in Kuriozitete | Posted on 14-08-2014

0

Dy shokë të çuditshëm janë fotografuar në rrugët e parisit. Një patë dhe një qen që prej kohësh kanë lidhur një shoqëri të ngushtë sëbashku dhe janë bërë të pandashëm. Disa fotografë i kanë fotografuar të dy miqtë e ngushtë duke fjetur sëbashku. Duke kontrolluar punën e tyre të mëparshme, ato kuptuan se i kanë fotografuar edhe para katër viteve këto dy shokë të pandashëm. Kjo miqësi katër vjeçare me sa duket ja ka dalë të mbijetojë në rrugët e Parisit.

qeni 1 qeni 2

Qeni i përgjysmuar

Posted by G S | Posted in Kuriozitete | Posted on 11-06-2014

0

qeniKur “Kim Dillenbeck” e kishte gjetur atë, mjekët e sygjeruan për ta lëshuar këtë qen të çuditshëm me një rruazë më pak sepse do të vdiste  shpejt, por Kim ishte i sigurtë në ndjenjat e ti për këtë qen, dhe e mbajti Pig- un me vete.

Pigu u gjet në Jefferson, Gjeorgji, gjatë festës së Krishtëlindjeve. Kim ishtë atje bashkë me motrën e tij për të festuar kur i kishte tërhequr vëmëndjen të lehurat e disa qenve. Ai gjeti Pig-un bashkë me motrat e saj të vogla të deshpëruara dhe të uritura. Ai menjëherë e mori qenin e vogël me vete në shtepi.

Sipas rrezeve X, Pig nuk kishte shumë shpresë që të jetonte.

Në sajë te disa ndërhyrjeve nga veterinerë me eksperiecë tani Pig jeton i qetë dhe i pa shqetësuar nga shëndeti dhe mungesa e një rruaze më pak nuk bëhet pengesë që të bëjë një jetë normale. Kim kujdeset për Pig- un dhe kur ai ushqehet sepse organet e tij janë me të vogla se zakonisht dhe nuk duhet lejuar qe Pig-u të hajë sasi të mëdha ushqimi.

Kim shprehet se ndihet me fat që gjeti Pig-un i cili e bën që të jetë në humor çdo ditë.

Biskota vë përballë qenin dhe foshnjën (Video)

Posted by admin | Posted in Kuriozitete | Posted on 16-01-2014

0

biskota-v-euml-p-euml-rball-euml-qenin-dhe-foshnj-euml-n-video_hdNjë video e publikuar në internet shfaq rivalitetin ndërmjet një qeni dhe një foshnje për një biskotë.

Në fillim kafsha dhe fëmija duken se po ia kalojnë shumë mirë me njëri-tjetrin, mirëpo sherri fillon kur ata përpiqen ta marrin biskotën, raporton Kuriozitete.net.

Derisa foshnja e prek me dorë, qeni ia largon dorën, kur ai e fut biskotën në gojë qeni ia rrëmben.

Kafsha del fituese e kësaj beteje, por fëmija nuk heq dorë në asnjë moment…

Shiko Videon

Qeni me aftesi te kufizuara ,me 2 kembe i jep shpresë vetes !

Posted by admin | Posted in Kuriozitete | Posted on 09-12-2012

0

Lindur pa këmbët e para rreth Krishtlindjeve te 2002, Faith, qeni, u refuzua dhe abuzua nga nëna e saj. Ajo u shpëtua nga Rueben Stringfellow .. Rueben i ktheu besimin per

nënën se tij. Në fillim Rueben e kishte mbajtur Faith ne gjoksin e saj . Me vone me ane praktikes , Faith mësoi të ecte me dy kembet e prapme.
Që nga ajo ditë te 2002,Faith ka bërë shkuar ne talk show,ka shkuar në turne me Ozzy Osbourne dhe është quajtur Rreshter Nderi i ushtrise Jude Stringfellow ka shkruar 2 libra per Faith dhe tani eshte ne librin e trete :”Faith Walks.”

Qeni që luan valle shqiptare

Posted by deoni | Posted in Kuriozitete | Posted on 01-10-2012

0

Një qen, i cili di shumë mirë të kërcej, ka mahnitur vizitorët dhe shikuesit e videove në You Tube, pasi mënyra e të kërcyerit të tij, vërtet të le me gojë hapur!

Ndërkohë, nuk dihet origjina e këtij qeni kaq valltar, i cili është bërë “pjesë” e çdo vendi, ku disa janë kujdesur që kërcimin e tij të bukur, ashtu siç edhe kërcehet në Shqipëri me shami dore, ta shoqërojë me kenë popullore shqiptare.

Gjashtë vjet mbi varrin e të zotit

Posted by deoni | Posted in Kuriozitete | Posted on 14-09-2012

0

Qeni është i njohur si një prej kafshëve më besnike të planetit, por një qen i rrallë mund të thyejë çdo rekord të besnikërisë.

Një pastor gjerman, i quajtur nga pronari i tij i ndjerë “Kapiten”, prej gjashtë vitesh nuk largohet nga varri i ish-pronarit të tij, argjentinasit Miguel Guzman, i cili ndërroi jetë në vitin 2006.

Qeni me kembe artificiale

Posted by deoni | Posted in Kuriozitete | Posted on 29-08-2012

1

Dhunës së karteleve të drogës në Meksikë nuk u kanë shpëtuar as kafshët. Lemon Pie është qeni i cili para pak muajsh ishte viktimë e kësaj dhune.

Anëtarë të një bande të armatosur që veprojnë në veri të Meksikës i prenë dy gjymtyrët e para kafshës, duke i vështirësuar jetesën.