Zbulohet një planet i ‘pastrehë’.

Posted by admin | Posted in Kuriozitete | Posted on 21-11-2012

0

Gjatë muajve të fundit raportohen më shumë se 100 UFO përgjatë kufirit Indian

Gjatë muajve të fundit, ndërmjet 1 Gushtit dhe 15 Tetorit, më shumë se 100 Ufo janë parë përgjatë kufirit të Indisë– Kinës, dhe këto shfaqje UFO-sh i kanë lënë të githë pa fjalë, duke përfshirë këtu edhe zyrtarët e policisë.
The Times of India ka raportuar këtë javë që “sfera në ngjyrë të verdhë duket sikur ngrihen nga horizonti në anën Kineze dhe me ngadalë ecin në qiell për tre deri në pesë orë përpara se të zhdukeshin.”

The Times of India shtoi që shfaqjet e UFO-ve kanë lënë pa fjalë shumë grupe ushtarake Indiane, duke përfshirë edhe forcat e tyre ajrore, agjensinë e inteligjencës teknike NTRO dhe policinë kufitare Indo-Tibetiane.
Sipas Los Angeles Times zyrtaret e ushtrisë që janë në detyrë në kufirin prej 2.100 miljesh ndërmjet shtetëve gjigande të Azise mendojnë që ato mund të jenë edhe avionë Kinezë të telekomanduar apo satelite në orbite të ulët.
Pjesetarët e ITBP Indiane u derguan raporte në zyrat e tyrë qëndrore, duke i përshkruar sferat si Unidentified Luminous Objects (Objekte të Shndritshme të Paidentifikuar), ose UFO, paparëisht nese shihen gjatë ditës apo natës.
India Today raporton që pas ekzaminimit të fotografive të ndryshme të UFO-ve që ishin bërë nga ITBP, zyrtarët e ushtrisë nuk dinin së çfarë të thonin por vetëm i klasifikuan ato objekte, si mjete ajrore të paemëruara.
Në shtator, ushtria Indiane solli një njësi radari dhe një analizues spektri në majen e një mali pranë Liqenit Pangong ndërmjet Indisë dhe Kinës.
Sipas India Today, ndërkohë që një prej UFO-ve dallohej vizualisht, ai nuk dukej në radar, gjë që tregon që objekti UFO nuk ishte metalik.
Gjithashtu në shtator, një ekip astronomësh nga Indian Astronomical Observatory në Hanle, vëzhguan UFO-t për disa ditë. Ndërkohë që ata nuk mund të kuptonin me saktësi se çfare ishin objektet, ata hodhën hipoteza për meteorë dhe planetë.
Dy vjetë më parë, forcat ajrore Kineze që po merrëshin me shfaqjet e UFO-ve, i shpjeguan ato si fenerë Kinezë.
India Today raportoi që ka patur edhe raporte të tjera për objekte të shndritshme që janë parë në anën Kinezë të kufirit.
Megjithëse shkencëtarët nuk janë të sigurt në lidhje me çfare mund të jenë apo nga vijnë UFO-t, ata nuk janë ënde gati për t’i konsideruara ata vizitorë nga një planet tjetër.
“Nuk ka të dhëna që UFO- t të kenë një origjinë jashtëtokësore.” – tha astrofizikanti Jayant Narlikar.
“Implikimi në lidhje me to që janë objekte aliene, është thjeshtë një fjale, por nuk ka asnjë fakt për këtë.

 

Nga Japonia nje prove tjeter per ekzistencen e UFO-ve

Posted by deoni | Posted in Kuriozitete | Posted on 12-03-2012

0

Në bregdetin Hara-yadori në terrenin e Ogasawara Etchuu-no-kami, një anije e çuditshme dukej në thellësi.

Disa peshkatare u qasën pran saj me varkat e tyre të vogla dhe më pas e nxorën në breg.
Sipas artikullit (historisë së ngjarjes), anija ishte rrumbullakët dhe ngjante me një lloj kutie (Ku-Hako) që përdoret për të djegur temjan.

UFO në kamionin e ushtrisë

Posted by deoni | Posted in Kuriozitete | Posted on 17-12-2011

0

Skenat që banorët e Missourit i kanë parë më 13 dhjetor me siguri do t’iu mbesin gjatë në kujtesë.

Në rrugët e qytetit, në mbrëmje, një kamion ushtarak amerikan është parë duke bartur një objekt misterioz, përkatësisht një pjatë fluturuese të paidentifikuar.

UFO-t u dukën prapë!

Posted by deoni | Posted in Kuriozitete | Posted on 21-10-2011

0

Entuziasti i përjetshëm i UFO-ve, Michael Cohen dëshmoi edhe një herë se jashtëtokësorët vizitojnë Tokën dhe po shohin nëse jemi gati për të na shpëtuar nga planeti ynë.

Videoja e postuar është bërë nga një grua në Brazil, në rajonin i cili sipas Cohenit është njëri prej vendeve më të vizituara të jashtëtokësorëve dhe shkencëtareve amerikanë në kërkim të së vërtetës.

UFO-t kanë zbritur në Tokë

Posted by deoni | Posted in Kuriozitete | Posted on 11-04-2011

0

Ai që beson në ekzistencën e UFO-ve, tashmë ka edhe një arsye më shumë për ta bërë këtë gjë. Faqja e FBI-së ka publikuar disa dokumente në të cilat bëhet e ditur se jashtëtokësorët janë vëzhguar në New Mexico, në aksidentin e famshëm të Roswell-it.

Raporti i FBI-së, i datës 22 mars 1950 dhe i formuluar nga agjenti Guy Hottel, citon një burim të aviacionit amerikan i cili pohon se tre disqe fluturuese me diametër 16 metra janë gjetur në New Mexico pasi kanë rënë për shkak të interferencave elektronike të provokuar nga radarët e ushtrisë.

UFO-ja ben xhiro mbi Toke

Posted by admin | Posted in Kuriozitete | Posted on 19-11-2010

0

Nga mesi i tetorit në një periudhe të shkurtë kohe mbi Teksas, Ganë dhe Irlandë, pra në tri kontinente, është parë një UFO e cila, sipas dëshmitarëve ka të njëjtat karakteristika.

Objekti e ndryshon shumë shpejtë ngjyrën dhe formën.

Në videon e xhiruar mbi qytetin Hallsville të Teksasit muajin e kaluar gruaja që eshte dhe autorja deklaroi se nuk e kishte idenë se çfarë ishte ai objekt pasi rritej dhe dukej gjithnjë e më i çuditshëm.

Sërish UFO në qiellin kinez

Posted by admin | Posted in Kuriozitete | Posted on 17-07-2010

0

Pak ditë pasi disa banorë të Kinës vunë re disa objekte të paidentifikuara në ajër, fenomeni përsëritet.

Sipas agjencisë së lajmeve Nova Cina, pas 7 Korrikut ku UFO-t u pa pranë aeroportit të Hanghzhout, dje 4 objekte fltuturues të paidentifikuar janë vënë re në një park të qytetit Chongqing në pjesën jug-lindore të Kinës.

Shumë dëshmitarë thonë se kanë parë objekte si ato në Hanghzhou dhe disa foto i kanë hedhur online në internet. Objektet kishin formë diamanti dhe kanë fluturuar për rreth një orë mbi “Shaping Park”. Tre nga katër prej tyre kishin ngjyrë të bardhë, ndërsa një tjetër ngjyrë të kuqe.

Ndërkohë, 6 ekspertë kanë shkuar në Hanghzhou pa arritur ende të zbardhin dicka nga misteri i javës së shkuar. Autoritetet ushtarake theksojnë se radarët janë fikur në momentin që u panë objektet.